Ilmast ma kirjutada ei taha, see on igav teema.

Mulle meeldib lause, mis ma õppisin kunagi Sou1830 - 1845thwestern Company´s, kui sa tahad midagi hästi müüa, siis peab kõigepealt tutvuma ise põhjalikult sellega, mida sa müüa tahad. Ole spetsialist alal, mis sind huvitab.

Praegu töötan ma galeristina ning panin selle sama lause enda kriteeriumiks selle töö juures. Ma tahan olla võimalikult palju kursis, mis toimub mind ümbritsevates galeriides, kunstihoonetes ja mis näitusi teevad minu sõbrad – tuttavad. Jagan heameelega emotsioone ja tundeid, mis ma nende nägemisest saan.

Täna külastasin Kadrioru kunstimuuseumit. Läksin sinna huvist näha Lenardo da Vinci autoportreed ning biidermeieri näitus.

Mõtlesin küll, et mis ma sinna lähen, on juba telekast sada korda ära nähtud see töö.

Aga olgem ausad täitsa huvitav oli! Soovitan vaatama minna. Naljakas on see kuidas suure promo peale tuleb kokku nii palju inimesi. See isegi ei häirinud, vaid oli kuidagi ok. Aga mulle väga meeldis see, et acction käis.

Olin natuke lugenud ajalehest ja kuna portree jääb eestisse veel ainult kaheks päevaks, siis vaata ja imesta kõik koolid tahavad enda gümnaasiumi õpilasi ju harida. Gümnasistid ei viitsi ise lugeda, nende jaoks on vaja tellida giid, juhuslikult jäin kuulama, mida see giid räägib.

Rääkis sama juttu, mis oli brozüüridelgi kirjas. Naerma ajas see, et jah need kaks eestlast Oleg Kormašov ja Helen Kokk on ikka rõhutatud kõige tähtsamad(kuigi tegelikult on uuringute taga olnud veel 30 itaalast). Aga muidu midagi uut rohkem giid ei lisanud. Elavuse võibolla sai peale kauba ja pani uskuma küll, et tegu on tõesti Leonardo da Vinci enda poolt maalitud autoportreega. Tegu on väga nutikalt läbi mõeldud teenuse pakkumisega!

Peale sülle kukkuva võimaluse ka giidi kuulda kasutasin ma seekord veel kahte etteplaneeritud strateegiat:

1) Läksin kunsti vaatama koos sõbrannaga, kellega sai arutada täpselt neid asju, mis mind isiklikult biidermeieri kunstis huvitab. Antud juhul oli selleks siis biidermeieri mööbel:)

2) Lasin kellegil teisel teha eeltöö ära. Nimelt galeriis käib küll inimesi, kellel on huvi ja vaba aega, aga infot ei ole. Tegingi siis nii, et andsin info edasi ühele enda galeriis käivale külalisele. Nimelt oli tulemas biidermeieri kunsti loeng, millest ma ise osa ei saanud võtta. Vastutasuks sain loengu konspekti, mida ma ise sain nüüd biidermeieri näitust külastades kasutada:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga